Levý banner
Pravý banner
Меню


0 0 грн
Додайте товари на 4 000 грн
i отримайте БЕЗКОШТОВНУ доставку.
Категорія

Чому і коли варто витягувати побутові прилади з розетки

Новини та анонси

Надя

Побутових приладів, які одразу працюють після підключення в розетку, маємо вдома величезну кількість. Коли все ж їх краще буде витягнути з розетки?

Сьогодні ми сприймаємо це автоматично, як дане. Ви приходите і вмикаєте телевізор пультом, одразу після натискання кнопки на мікрохвильовці, їжа вже нагрівається. З комп'ютером також достатньо лише натиснути кнопку і готово! Таких речей є незліченна кількість. Більшість з вас залишає прилади підключеними в розетку. Звісно, що так комфортніше. Однак часто їхнє відключення вам допоможе заощадити багато грошей.

Коли варто витягувати прилад з розетки?

Якщо ви збираєтесь на відпочинок або кудись інакше, через що вас довший час не буде дома, перед від’їздом варто було б зробити декілька справ. Зважаючи на те, що, швидше за все, від’їжджатимете подалі від дому, вам би не хотілось зайвий раз повертатись назад. Однією зі справ, яку не завадить зробити, є перекрити воду.



Наступним, про що варто пам'ятати, є вимкнення принаймні деяких приладів з розетки. Все ж, поки вас немає вдома, може статись все що завгодно, а залишені ввімкнені прилади лише спровокують ускладнення ситуації. Крім того, що їх варто вимикати заради безпеки, важливою причиною є і економія. Більшість приладів залишаються в режимі очікування (stand-by) навіть після їхнього вимкнення. Відповідно, пристрої споживатимуть електроенергію, навіть якщо їх протягом того часу ніхто не використовуватиме. А навіщо викидати гроші у повітря? Отож, якщо ви належите до тих, хто б залюбки зекономив, деякі прилади не завадило б вимикати протягом цілого року.

 


Коротке замикання або велика буря може статися будь-коли. Буря є іще однією особливою причиною для того, щоб відключити прилади з розетки.  А що взагалі може статися, якщо ви цього не зробите? Якщо блискавка вдарить недалеко від вашого дому до лінії електропередачі або до телефонної лінії, дуже ймовірно, що вона знищить електроприлади у доволі широкому ракурсі.



Так періодично або принаймні за нагоди ви мали б витягувати з розетки, наприклад, телевізор. У нього важливо від'єднати від електромережі також антену чи тюнер або інші аксесуари. Якщо немає необхідності у ввімкненому бойлері або кондиціонері, їх також варто вимикати. Адже зайве охолодження кімнати протягом цілого тижня, поки у домі нікого немає, було б непотрібною витратою як енергії, так і грошей. Якщо вам вдасться розморозити та спорожнити холодильник та морозильну камеру, вимкнути можна було б і їх. Це може заощадити вам гарну суму. Якщо розморозити все ж не встигли, тоді краще не вимикати, бо після повернення на вас чекатиме потоп. Плитка, пральна машина, сушарка - всіх їх краще витягнути з розетки. Кухонні прилади завжди вартує відключати. Однак таких приладів дуже багато, тому все треба ретельно обдумати, щоб ні про не забути.


Що треба вимикати регулярно?

Як ми вже згадували, деякі прилади достатньо вимикати періодично. Проте, існують прилади, які ніколи не повинні бути під'єднані в розетку, коли ви ними не користуєтесь. Почнемо, наприклад, з електричного чайника. Новіші типи чайників мають захист від перегріву. Однак у старших типів може статись те, що якщо забути їх вимкнути з маленькою кількістю води, чайник швидко перегріється та почне плавитись, спричинивши пожежу.



Зарядний пристрій, який ви постійно залишаєте під'єднаним до розетки, безперестанку споживає енергію. Це не лише коштує вам грошей, зарядний пристрій також нагрівається і може легко спричинити коротке замикання, завдавши значної шкоди. Що стосується комп'ютерів, їх також не можна залишати постійно увімкнутими. Увімкнений комп'ютер споживає багато електроенергії, тому його безперервна робота може влетіти вам у копієчку. Якщо ви часто працюєте на ньому й вам не хочеться його щоразу вмикати та вимикати, навчіться, принаймні, правильно давати в сплячий режим. Хоча б цим ви економите на відміну від звичайного ввімкненого комп'ютеру та побережете свій гаманець.

До того ж, якщо ви знаєте, що деякі прилади використовуєте дуже рідко, обов'язково тримайте їх вимкнутими. Протягом року у такий спосіб можна заощадити достатньо грошей, щоб використати їх, наприклад, на гарний відпочинок.


Автор статті:

Надя
Надя Спеціалістка з обслуговування клієнтів

Надя – не лише спеціаліст з обслуговування клієнтів, але й справжній фахівець зі світлодіодного освітлення. У своїх статтях вона розповідає, як зменшити витрати на електроенергію і правильно вибирати лампи, а також надає поради щодо вибору освітлення для дому або саду.

Запитайте що завгодно

Надя

Я допомагаю з вибором і технічними збоями.

+38 097 599 28 18

+38 095 599 28 18

+38 073 599 28 18

(пн-пт, 9 - 17:30)

Copyright © 1994 – 2024 Donoci s.r.o. | Усі права збережені. Інформація про обробку персональних даних. i